Газобетон дозволяє будувати дешево, швидко і якісно. Асортимент газобетонних блоків у магазинах рясніє різноманітністю, але вибрати по-справжньому якісний продукт не так легко, як може здатися на перший погляд.
Газобетон, що виготовляється з цементу, вапна і піску, просто обробляти. А щоб будувати будинок з піноблоків, зовсім необов'язково володіти ювелірним майстерністю. Будинки з газобетонних блоків легко обробляти, ремонтувати і перебудовувати, тому використання цього будівельного матеріалу активно набирає популярність.
Газобетон: вибираємо газоблоки правильно
Правильно вибрати газобетон дозволить знання основних параметрів цього будівельного матеріалу, таких як: теплопровідність, щільність, міцність, звукоізоляція, вогнестійкість і паропроникність. При покупці порівнюйте ці показники газобетону різних виробників - це дозволить вибрати найбільш підходящий газобетон для вашого будинку (SOLBET, YTONG, H + H, Aeroc).
1) Теплопровідність газобетону забезпечується завдяки повітрю в порах - він відмінно утримує тепло всередині будинку. Коефіцієнт теплопровідності (λ) пористого бетону становить від 0,075 Вт / (м • К) для блоку з маркою щільності D350 і 0,25 Вт / (м • К) - для блоку марки D700. Чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим тепліше вам буде в будинку. Однак потрібно враховувати, що виробники газобетону визначають коефіцієнти теплопровідності своїх продуктів в різних умовах. Найчастіше практикуються лабораторні умови, але найбільш наближений до реальності розрахунковий коефіцієнт, властивий блокам в умовах постійної вологості.
2) Щільність газобетону (відношення маси до об'єму) визначається такими марками щільності: D300; D350; D400; D500; D600; D700; D800; D900; D1000; D1100; D1200 кг / м ³. Чим вище це значення, тим щільніше газобетон, а значить, більш міцний, з хорошою звукоізоляцією і низьку теплопровідність. Мінімальна щільність бетону робить його менш стійким до пошкоджень, зате вони набагато легше за вагою та прості в підрізуванні.
3) Міцність газобетону безпосередньо залежить від щільності. Наскільки міцні блоки з пористого бетону, вказує марка міцності на стиск М з цифрою, що вказує на середнє значення міцності на стиск в кгс/см2. Наскільки може коливатися якість матеріалу, показує клас міцності (літера В з цифрою, що позначає гарантовану міцність в МПа). Стандарт ДСТУ Б В.2.7-45-96 «Бетони ніздрюваті» встановлюють такі класи (марки): В0, 35 (М5); В0, 5 (М7, 5); В0, 75 (М10); В1 (М15); В1 , 5 (М25); В2 (М25); В2, 5 (М35); В3, 5 (М50); В5 (М75); В7, 5 (М100); В10 (М150); В12, 5 (М150); В15 (М200). Це досить застарілі характеристики, оскільки в асортименті провідних виробників вже можна зустріти газоблоки з більш високими показниками, наприклад, щільністю 350-400 кг / м ³.
4) газобетонні блоки Львів - вогнестійкість. Ніздрюватий бетон класифікується як негорючий матеріал. Визначили, що оштукатурена перегородка з пористого бетону може витримувати вогонь протягом двох годин.
5) Паропроникність - це властивість бетону швидко вивітрювати накопичилася вологу і виводити водяний пар з опалювального приміщення.
6) Звукоізоляцію газобетону можна перевірити за індексом ізоляції повітряного шуму Iв, виражається в дБ: чим вище індекс, тим кращими звукоізоляційними властивостями володіє газобетон. І, безумовно, ніж товщі стіни і більш щільний будівельний матеріал, тим менше звуку буде проникати через стіни вашого будинку.
7) Розміри газоблоків. Нові газобетонні блоки роблять з пазогребневі формою торцевих граней. Це дозволяє робити кладку, не заповнюючи вертикальні шви. А останнім часом виробники все частіше роблять в блоках спеціальні захвати, завдяки яким блоки легше переносити.
Бизнес Журнал
|