Наш опрос
Какими банковскими услугами вы пользуетесь?
Всего ответов: 461

05.01.2017 | Деньги
Как получить кредит онлайн не выходя из дома?
01.12.2016 | Финансы
Как выбрать профессиональную школу трейдинга?
28.11.2016 | Финансы
Можно ли обучиться трейдингу самостоятельно?
23.11.2016 | Финансы
Кредиты онлайн - посещать банковские учреждения теперь нет н...
Разделы новостей
Недвижимость
Экономика
Финансы
Предприятия
Строительство
Политика
Шоу-бизнес
Общество
Пятница, 19.04.2024, 15:56
Главная » Справочник » Рынки

Программа развития малого предпринимательства в Житомирской области


Інформація про підсумки виконання Комплексної програми розвитку малого підприємництва в Житомирській області на 2007-2008 роки за 2007 рік


 Основні показники

Проведена в області робота по створенню сприятливого середовища для розвитку підприємництва сприяла збільшенню кількості його суб'єктів. Загальна кількість суб'єктів малого підприємництва області становить більше 70 тисяч. За даними Державної податкової адміністрації України в області приріст фізичних осіб-підприємців, платників податків зріс до минулого року на 11%.

Зростають податкові надходження від діяльності у цій сфері. За 2007 рік вони збільшилися на 40% і склали 218 млн. грн. Протягом року через дозвільні центри області видано 6,6 тис. документів дозвільного характеру, що більше минулорічного на 80%.

 

Удосконалення регуляторних процесів та стимулювання розвитку підприємництва

В рамках виконання Програми на регіональному рівні впроваджуються основні засади державної регуляторної політики. Визначеними на місцевому рівні структурними підрозділами, відділами, особами проводиться робота з покращення регуляторного клімату різних сфер підприємницької діяльності.

Забезпечується розробка, оприлюднення, відстеження результативності проектів регуляторних актів. Протягом звітного періоду облдержадміністрацією здійснено 7 базових та 6 повторних відстежень результативності регуляторних актів. В основному відстеження результативності регуляторних актів проводилось у сфері цінової та тарифної політики, зокрема, розпоряджень голови облдержадміністрації від 11.09.06 № 318 «Про встановлення торгівельної надбавки на вугілля і торфяні брикети», від 20.09.06 №337 «Про обмеження рівня рентабельності на дрова», від 11.12.06 № 427 «Про встановлення граничних оптово-відпускних цін на хліб виробництва ВАТ «Житомирхліб» та інших. Всі проекти регуляторних актів друкуються в місцевих засобах масової інформації, а також розміщуються на веб-сайтах. Протягом 2007 року представництвом Держпідприємництва України в області погоджено 56 проектів регуляторних актів щодо регулювання господарської діяльності, які супроводжувались аналізом регуляторного впливу та були оприлюднені у спеціально визначених засобах масової інформації. В цілому на провадження державної регуляторної політики в області з обласного бюджету в 2007 році було виділено 19 тис. грн. Зазначені кошти було використано за призначенням.

З метою скорочення часу та коштів, що витрачаються на отримання документів дозвільного характеру, усунення зайвих перешкод для започаткування бізнесу у районах і містах області працюють дозвільні центри.

Відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» майже всіма райдержадміністраціями та міськвиконкомами погоджено з представництвом Держпідприємництва України в Житомирській області нормативно-правові документи, необхідні для функціонування дозвільних центрів.

В поточному році робота дозвільних центрів двічі розглядалося на засіданнях колегії облдержадміністрації, на яких було проаналізовано роботу дозвільних центрів та проблемні питання, які виникають при їх функціонуванні. За наслідками засідання колегій прийняті розпорядження голови облдержадміністрації від 30.01.07 № 24 «Про організацію роботи дозвільних центрів», від 14.09.07 №323 «Про стан та проблеми розвитку підприємництва області», в яких дані відповідні доручення керівникам дозвільних органів та керівникам районів і міст області. Як наслідок, у поточному році видача документів дозвільного характеру дозвільними центрами області значно покращилась. За 2007 рік ними видано 6543 дозвільних документів, що на 80% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На веб-сайті головного управління економіки облдержадміністрації розміщено інформацію щодо основних видів документів дозвільного характеру, необхідних при здійсненні господарської діяльності, контактну інформацію адміністраторів дозвільних центрів районів і міст області, інформацію щодо кількості виданих дозвільних документів адміністраторами дозвільних центрів.

Для координації роботи органів влади та громадських організацій щодо розвитку малого підприємництва при обласній державній адміністрації працює обласна Координаційна рада з питань розвитку підприємництва, на засіданнях якої розглядаються ключові питання розвитку підприємництва у регіоні. Зокрема, розподіл бюджетних коштів по програмних заходах, забезпечення спрощення процедури надання дозволів та погоджень на здійснення підприємницької діяльності суб'єктами господарювання, розгляд звернень суб'єктів підприємницької діяльності, питання перепідготовки кадрів і впровадження економічної освіти та інше. Відповідні ради працюють у районах та містах області. Протягом звітного періоду проведено 112 засідань обласної та районних і міських координаційних рад.

Ведеться робота по перегляду розмірів ставок місцевих податків та зборів, розширення видів діяльності, що обкладаються місцевими податками і зборами. Так, для господарюючих суб'єктів у Любарському районі переглянуто ставку ринкового збору, у Чуднівському - внесені пропозиції щодо перегляду ставок єдиного та фіксованого податків та розміру торгового патенту, у Баранівському - встановлені нижчі ставки вартості патентів при відкритті торговельних точок, ніж розміри по місту. У Бердичівському районі запроваджено 6 нових ставок єдиного податку, у Коростенському - звільнено від орендної плати на 2007 рік два підприємства (районну аптеку та редакцію радіомовлення «Коростенське радіо»).

З метою зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність та позитивного вирішення спорів при обласній податковій адміністрації функціонує громадська рада, при податкових інспекціях створені її осередки, до складу яких входять представники малого та середнього бізнесу, працюють «телефони довіри». Протягом року надано 1320 консультацій працівниками інформаційно-довідкової служби «007».


Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка

Фінансова підтримка суб'єктів підприємництва здійснювалася за рахунок бюджетних коштів, банківського кредитування, фондів підтримки підприємництва та ін.

На фінансування заходів Комплексної та регіональних програм розвитку малого підприємництва з обласного бюджету та бюджетів районів і міст області на 2007 рік передбачені кошти в сумі 780 тис. грн., з яких 300 тис.грн. - з обласного бюджету. Фактично у 2007 році з обласного бюджету виділено 200 тис. грн., у тому числі 100,5 тис. грн. направлено Житомирському регіональному фонду підтримки підприємництва на часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами, що залучаються суб'єктами малого підприємництва області. Кошти використані у повному обсязі.

Відповідне фінансування на 2007 рік було передбачене бюджетами Андрушівського, Бердичівського, Житомирського, Коростенського, Малинського, Нов.-Волинського, Ружинського, Черняхівського районів та міст Житомира, Бердичева, Коростеня. Протягом звітного періоду кошти в сумі 196 тис. грн. були виділені з бюджетів Коростенського, Нов.-Волинського, Ружинського районів та міст Житомир, Бердичів і Коростень.

На часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими суб'єктами малого підприємництва, у 2007 році з бюджету міста Бердичева використано коштів у сумі 24 тис. грн., міста Коростеня - 36 тис. грн.

Протягом 2007 року за рахунок коштів Українського державного фонду підтримки фермерських господарств на поворотній основі надано кредити 24 фермерським господарствам в сумі 485,0 тис. грн., та 54 господарствам на 1227 тис. грн. на безповоротній основі, з них надані кошти на відшкодування частини банківського відсотку за залучені кредити, на відшкодування за придбаний перший трактор, комбайн, вантажний автомобіль, на компенсацію витрат за розроблення земельних проектів, на підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації кадрів фермерських господарств в сільськогосподарських навчальних закладах, інше.

В економіку Житомирщини іноземними інвесторами за січень-вересень 2007 року вкладено 21,8 млн. дол. США прямих інвестицій. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, що надійшли за весь період інвестування станом на 01.10.07 становить 144,6 млн. дол. США.

Житомирщина одна з областей України, де реалізується проект ЄС Tacis «Послуги з підтримки малого та середнього підприємництва в пріоритетних регіонах». В рамках даного проекту протягом звітного періоду проведені семінари за такими тематиками: «Менеджмент тренінгу з розвитку людських ресурсів», «Семінар з кластерного підходу», «Зменшення адміністративних бар'єрів та покращення державної регуляторної політики в Україні», «Досвід впровадження оцінки регуляторного впливу у європейському Союзі та в Україні», «Сучасні форми ефективної комунікації», «Фінансовий контроль та складання бюджету».

Головним управлінням економіки спільно з управлінням культури та туризму облдержадміністрації у грудні 2007 року в приміщені обласної бібліотеки був проведений науково-методичний семінар «Сільський туризм: нові можливості підприємництва на селі».


 Ресурсне забезпечення малого підприємництва

З метою ефективного використання суб'єктами підприємницької діяльності наявних ресурсів постійно оновлюється база вільних виробничих приміщень і обладнання промислових підприємств регіону. Дана база розміщена та постійно поновлюється на веб-сайті головного управління економіки облдержадміністрації і нараховує понад 200 об'єктів.

Протягом звітного періоду малим підприємницьким структурам передано в оренду 104 тис. кв. м. нежилих приміщень, у власність - 49,6 тис. кв. м.

З метою більш ефективного використання виробничих потужностей та збереження робочих місць проведена реструктуризація окремих діючих підприємств шляхом створення на їх базі суб'єктів малого бізнесу: на виробничих потужностях ТОВ «Бофіка» зареєстровано нові суб'єкти господарювання ТОВ «Синтова і К» і ТОВ «Сончик», на ЗАТ «Овручанка» - ПП «Пролісок». На виробничих потужностях ВАТ «Вібросепаратор» працює 25 суб'єктів малого бізнесу.

На потужностях ВАТ «Рейл» м. Малина створено два малих підприємства ТОВ «А.Стакі-Рейл» та ТОВ «Планета-Рейл»; на ВАТ «Малинська швейна фабрика» діють два малих підприємства - ТОВ «Малинська швейна фабрика Ельфа» та ТОВ «Спорт-Арсенал», на ЗАТ «Радомишлянка» - три малих підприємства.

ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» здає в оренду службові та виробничі приміщення 14 суб'єктам підприємницької діяльності. ВАТ «Електровимірювач» здає в оренду близько 20 тис. кв.м виробничих приміщень 90 суб'єктам малого підприємництва.

Активно сприяють підтримці малого бізнесу ВАТ «Промавтоматика» в м. Житомирі, яке здає майже 6 тис. кв.м виробничих площ 24 суб'єктам підприємницької діяльності.


 Розвиток інфраструктури підтримки підприємництва 

Інфраструктура підтримки підприємництва області представлена 520 об'єктами, з них 7 бізнес-центрів; 10 лізингових центрів та компаній; 64 небанківських фінансово-кредитних установ, 2 фонди підтримки підприємництва, фермерства; 137 інвестиційних фондів і компаній; 15 інноваційних фондів і компаній та їх відділень; 70 страхових компаній; 66 інформаційно-консультативних установ; 29 громадських приймалень; 33 «гарячі лінії», що розглядають питання підприємництва та 87 інших громадських об'єднань підприємців.

В районах та містах області діє система інформаційно-консультативних послуг для підприємців - початківців через організацію куточків починаючого підприємця, інформаційних стендів, допомогу в розробці бізнес - планів, створення постійнодіючих консультативних пунктів.

Здійснюються заходи по обліку установ інфраструктури підтримки розвитку підприємництва різних форм власності, проводяться дослідження потреб та проблем підприємців, сьогоднішній стан їх розвитку.

У Ружинському районі у грудні створено громадську організацію «Ружинський районний центр підтримки та розвитку підприємництва», в с. Яблунець Ємільчинського району - створено інформаційно-консульта-тивний пункт, у Чуднівському - у вересні розпочало роботу відділення кредитної спілки «Центр фінансових послуг».

При облдержадміністрації працює установа «Інформаційно-консультативний центр». У місті Бердичеві активно працює молодіжна громадська організація «Молодіжний бізнес-центр», діяльність якої спрямована на захист соціальних, економічних інтересів молоді, підготовку та залучення її до заняття власною справою.

В області функціонує 22 асоціації фермерів (в кожному районі, крім Народицького). Відстоює інтереси малого бізнесу обласна Асоціація платників податків, при Житомирській торгово-промисловій палаті працює третейський суд.

З метою підтримки суб'єктів господарювання в містах Коростені та Овручі працюють Агенції регіонального розвитку, які створені при участі міжнародних організацій програми розвитку ООН та БІЗПРО; у Брусилівському районі - Агенція місцевого економічного розвитку.

Банківська система області станом на 01.01.2008 року складається з 421 структурного підрозділу 49 банків України, в т.ч. з 36 філій, 385 відділень та одного представництва, які надають суб'єктам малого бізнесу цілий спектр банківських послуг, включаючи кредитування.

В області зареєстровано 83 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи. Разом з тим, працюють підприємства інших організаційно-правових форм, які надають послуги сільському населенню. За попередніми даними в області зареєстровано 824 фермерських господарств.

Для інформування громадськості про зміни в податковому законодавстві діють консультативні пункти, які створені при кожному ринку області, банках, Державних податкових інспекціях області.


Профорієнтаційна підготовка та перепідготовка, підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва.

Протягом 2007 року проведено 3 засідання регіональної робочої групи міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва по області, згідно рішень якої 15-ти претендентам надано рекомендації на участь у конкурсних відборах для здобуття другої вищої економічної освіти у Київському торгівельно-економічному університеті та стажування за кордоном. По Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» у 2007 році пройшли перепідготовку 10 чол. та 1 чол. пройшов стажування у Німеччині по програмі «InWent».

Орієнтація безробітних на підприємницьку діяльність та сприяння у відкритті власної справи залишалася одним із пріоритетних напрямків роботи центрів зайнятості. Була приділена особлива увага комплектації груп за професіями, які надають можливість займатися підприємницькою діяльністю.

Із загальної кількості безробітних, які пройшли навчання, 1119 чол. (19% від загальної кількості безробітних, які завершили навчання) отримали професії, які дають можливість займатися індивідуальною трудовою та підприємницькою діяльністю. Упродовж 2007 року у 617 семінарах з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність взяли участь 6,2 тис. осіб. Серед них 2,3 осіб з числа молоді до 35 років, з яких 289 - одержали одноразово виплату допомоги по безробіттю та займаються підприємницькою діяльністю, жінок - 3281, з них 254 вже займаються підприємництвом.

Проведено 279 семінарів з розвитку підприємництва у сільській місцевості для 2736 учасників. В них взяли участь 940 осіб з числа молоді до 35 років та 1448 жінок, 79 чол. з числа молоді вже займаються підприємництвом, жінок - 44.

З 2004 року в області щорічно у червні проводиться регіональний конкурс бізнес-проектів підприємницької діяльності серед молоді. У поточному році він проведений за сприяння управлінь облдержадміністрації та громадських організацій. За підсумками конкурсу визначено 3 переможці, які нагороджені грошовими преміями та представлені на Всеукраїнський конкурс. Переможці обласного етапу зайняли також призові місця на Всеукраїнському конкурсі.

Відповідно до Указу Президента України від 5 жовтня 1998 року «Про День підприємця» та розпорядження голови облдержадміністрації «Про відзначення професійного свята Дня підприємця» проведено ряд заходів, в тому числі обласний конкурс «Кращий підприємець 2007 року», за підсумками якого нагороджено 24 кращих представників підприємницьких структур області у 12 номінаціях.

Впродовж 2007 року Житомирським міським молодіжним громадським об'єднанням «ХХІ Платформа» відповідно до Комплексної програми розвитку малого підприємництва в рамках освітньої економічної програми для молоді «Стратегія успіху» було проведено 112 освітніх семінарів-тренінгів по програмі «Стратегія успіху» та 42 практичних заняття по програмі «Мій власний бізнес».

В рамках проведення освітніх семінарів-тренінгів по програмі «Стратегія успіху» в навчальних закладах Житомирської області було проведено 112 занять, в яких прийняло участь 2944 старшокласників (учнів 8-11 класів) загальноосвітніх навчальних закладів Житомирщини. Учасники програми прослухали семінари-тренінги наступних тематик: «Основи підприємництва», «Ринкова рівновага», «Маркетинг», «Профорієнтація», «Економіка трудових ресурсів», «Брендинг», «Лідерство», «Попит та пропозиція», «Бізнес-планування», «Самомаркетинг», «Стратегія успіху», «Ефективне управління, або як стати босом?», «Прості рішення складних проблем, або навіщо треба знати економіку?» та багато інших.

По мотиваційно-економічному проекту „Мій власний бізнес", впродовж звітного періоду було проведено 42 практичні заняття та залучено аудиторію в кількості 966 осіб. Освітній курс передбачає інтерактивні заняття з економічних та мотиваційних дисциплін інноваційного характеру та роботу в авторських групах (до 5 осіб) з передбаченим захистом власних бізнес-проектів на публічному районному (міському) рівні. Це сприяє розвитку молодіжного підприємництва, підвищенню економічної грамотності молодого покоління, практичної профорієнтації учнівської та студентської молоді області.

До програм були залучені вчителі економіки, інформатики, шкільні психологи, класні керівники та старшокласники з шкіл 23 районів та 5 міст області.

В ході реалізації вищезазначених програм була сформована та успішно презентована нова освітня програма - «Бізнес-ангели», що має на меті навчити школярів молодших класів формувати дієву команду (авторську групу), яка здатна генерувати ідеї та моделювати власні шляхи вирішення проблем регіонального, національного та глобального рівнів.

Житомирським інститутом підприємництва і сучасних технологій на пільгових умовах (50% оплати за навчання кошти обласного бюджету, 50% власні кошти вчителів) підготовлено дві групи вчителів економіки для викладання предмету «Основи економіки» в середніх навчальних закладах області. В 2007 році виділені кошти для навчання третьої групи вчителів економіки, в поточному році заплановане навчання четвертої групи вчителів економіки.


Інформаційне забезпечення малого бізнесу

Засоби масової інформації області постійно висвітлюють матеріали з питань розвитку та підтримки малого підприємництва. Матеріали з даної теми розміщувались під рубриками: «Прес-служба обладміністрації повідомляє», «Підприємництво», «Влада і час. Подробиці», «Офіційні документи», «Брифінг», «Підприємництво», «Новини Житомира», «Офіційні документи», «Державна податкова адміністрація України роз'яснює», «Житомир вчера и сегодня» та інші.

Про проблеми малого підприємництва вмістили матеріали обласні газети «Місто» («Підприємництво: торгувати вигідніше, ніж виробляти?») і «Житомирщина» («Великі проблеми малого бізнесу») та Олевська районна газета «Зорі над Убортю» («Перші кроки власного бізнесу»).

Районні та міськрайонні видання на своїх шпальтах повідомляли про діяльність органів місцевої влади та самоврядування з питань підтримки та сприяння розвитку підприємництва у районах. Такі матеріали вміщені під заголовками: «Збільшення суб'єктів малого бізнесу - позитивний вплив на національну економіку» (обласна газета «Меркурій»), «Малий бізнес та проблеми сьогодення» (районна газета «Ружинська земля»), «Хто володіє інформацією, той володіє світом» (Черняхівська районна газета «Нове життя»), «В області побільшало підприємців» (обласна газета «Зірка надії»), «Бізнесмени хочуть дружити з державою» та «Підприємництво як стратегічний об'єкт влади» (обласна газета «20 хвилин»).

Друковані засоби масової інформації активно інформували про урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Кращий підприємець 2007 року». Зокрема, дані матеріали опубліковані в обласних газетах «Меркурій» («На вершині бізнес-Олімпу»), «Відлуння», в Ружинській районній газеті «Ружинська земля» і Баранівській районній газеті «Слово Полісся» («Знову є переможці») та інших. Вручення диплому облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток підприємницької діяльності висвітлила Брусилівська районна газета «Відродження» («Кращий підприємець Брусилівщини»).

Головою Коростишівської райдержадміністрації прийняте розпорядження «Про стан та проблеми розвитку підприємництва в районі». Про це інформувала районна «Коростишівська газета».

28 вересня поточного року у рамках реалізації в області регіональної молодіжної програми «Власний шлях до успіху» відбулася перша обласна звітна конференція «Лабораторія бізнес-моделювання». Про це повідомила обласна газета «20 хвилин» у матеріалі «Молодь шукає власний шлях успіху».

Про засідання колегії облдержадміністрації у вересні, на якому розглядалося питання «Про стан та проблеми розвитку підприємництва області», ряд публікацій розмістила обласна газета «Житомирщина» («Лише на основі консолідації можна розв'язати системні проблеми», «Щоб слово співпадало з ділом») та інші.

Підприємці залучаються до участі у виставках, які проводяться на території області та організовані Житомирською торгово-промисловою палатою, рекламно-інформаційним агентством «Анна». За 2007 рік ТОВ фірмою «Анна» проведено 20 виставкових заходів по продажу товарів народного споживання, на які залучаються представники підприємництва інших областей.

Державною податковою службою проводяться інформаційно-консультативні семінари щоквартально з фізичними особами-підприємцями та щомісячно з юридичними особами. Протягом року проведено 182 семінари за участю фахівців державної податкової адміністрації, управлінь праці, Пенсійного фонду, Асоціації платників податків, Житомирського регіонального фонду підтримки підприємництва. Для платників податків м. Житомира та Житомирського району створено інформаційно-довідкову службу «007», через яку надаються безкоштовно консультації. Протягом року проведено 1254 сеансів «гаряча лінія», 93 засідання «круглих столів».

Проводилася робота по забезпеченню суб'єктів малого підприємництва інформацією щодо комерційних та інвестиційних пропозицій іноземних фірм, ресурсної та товарної бази. В Бердичівській, Брусилівській, Романівській, Житомирській, Лугинській, Малинській, Нов.-Волинській, Радомишльській, Ружинській, Черняхівській райдержадмі-ністраціях та Бердичівському, Житомирському, Коростенському, Нов.-Волинському міськвиконкомах створені власні веб-сторінки. В інших районах проводиться робота по їх створенню.

Категория: Рынки | 19.03.2008 | Автор: Головне управління економіки
Просмотров: 2224 | Рейтинг: 0.0/0 |


  Бизнес Житомир - обзор сети интернет


Бизнес Житомир © 2007-2024 Новости Украины Используются технологии uCoz