За пів року до Житомирської міської ради надійшло 5860 звернень
Впродовж січня-червня 2009 року до Житомирської міської ради та виконкому надійшло 5860 звернень, в яких порушено 6216 питань. За аналогічний період 2008 року було: звернень – 8366 в яких порушено питань – 8754. Спостерігається стабільна тенденція до зниження кількості звернень, що є позитивним результатом в діяльності органу місцевого самоврядування.
Серед звернень 86 % (5090) складають заяви і клопотання, 1,6 % (96) - скарги, 0,13 % (8) - пропозиції і повідомлення, 0,1 % (6) - подяки . Індивідуальні звернення становили – 84 % (4974), колективні – 1,9 % (116, в яких є 1473 підписи).
Громадяни у своїх зверненнях до міської влади передусім порушують питання житлового та комунального господарства, які складають 26% (1529) від загальної кількості звернень за перше півріччя; 21% (1242) з питань будівництва, а саме: індивідуального житлового будівництва, будівництва та переобладнання під об’єкти господарювання, прийняття в експлуатацію закінченого будівництва; 21% (1233) щодо соціального захисту населення; 14,3% (839) з питань опалення у будинках та 10% (607) про влаштування автономного опалення в оселях громадян; 6 % (356) з питань земельних відносин; та 6% (368) з питань житлової політики у місті; маємо 4,3% (257) з питання надання житла; 2,7% (163) щодо відчуження майна від імені неповнолітніх та інші.
Відбулося суттєве зменшення звернень майже по всім питанням, а саме: з питань індивідуального житлового будівництва, по земельним спорах, надання житла, експлуатації та ремонту житлового фонду, установки кіосків та інших торгових місць, питання надання оренди на нежитлові приміщення, надання матеріальної та гуманітарної допомоги та інші.
Дещо збільшилось звернень з питань влаштування водогрійної колонки в оселі - 2,2% (132) в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року на +56; незадоволення співвласником щодо будівництва сусіда - 2,3% (139) на +25; з питань роботи пасажирського транспорту - 0,5% (34) на +18; з питань працевлаштування 0,2% (14) на +3; оплати праці 0,06% (4) на +3 та з питань виділення коштів на оперування - 0,1% (7) на + 2. Збільшилось громадян прийнятих на особистому прийомі та на виїзних прийомах міським головою, заступниками міського голови та керуючим справами міськвиконкому.
6,5% (383) від загальної кількості звернень надійшло через керівні органи вищого рівня, пресу та прокуратуру, що на -240 звернень менше ніж за аналогічний період 2008 року.
Кількість звернень з позитивними результатами розгляду складає майже 35%, в минулому році їх було 36%.
На виконання Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» проводяться прийоми безпосередньо у міській раді та виїзні прийоми за місцем роботи і проживання громадян.
У січні та у травні 2009 року на засіданні виконавчого комітету було заслухано питання про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконкому Житомирської міської ради з прийняттям відповідних рішень. Рішенням міськвиконкому від 29.01.2009 № 29 затверджено графік особистого прийому громадян, рішенням від 06.05.2009 № 304 було внесено зміни до цього графіку. В газеті «Місто» та на веб-сайті міської ради оприлюднено графік прийому, крім цього надається інформація по міському радіо.
У 1 півріччі 2009 року прийнято на особистому прийомі 659 громадян, з них міським головою – 252. Здійснено 6 виїзних прийомів, в яких прийняло участь близько 92 громадян.
На засіданнях виконавчого комітету розглянуто близько 2700 звернень громадян, за їх участі, з питань: надання матеріальної допомоги, індивідуального житлового будівництва, відчуження майна від імені неповнолітніх та інші.
На засіданнях галузевих комісій розглядаються звернення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, членів багатодітних родин, одиноких матерів та батьків.
Створюються відповідні комісії за участі заявників для розгляду колективних звернень та таких в яких порушені проблемні питання загальноміського значення, які об’єктивно і всебічно вивчають проблему. Результати перевірки доповідаються керівництву міської ради і здебільшого приймаються позитивні рішення з урахуванням потреб і можливостей фінансування. Громадяни, що звернулись повторно запрошуються на особистий прийом до галузевого заступника та приймаються особисто міським головою.
Зверненням від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, Героїв України, інвалідів війни та матерів-героїнь приділяється особлива увага. Вони розглядаються особисто міським головою в термін до 15 днів, що передбачено Законом України «Про звернення громадян» та відповідним Указом Президента.
Відповіді на звернення громадян надаються в основному в терміни, передбачені чинним законодавством. В разі недотримання цієї вимоги до осіб, які допустили вказані порушення вживаються відповідні заходи.
Крім цього, запроваджені нові форми роботи з громадянами, які подають звернення. В ході вивчення суті порушених ними питань їм надається письмовий перелік документів, передбачених відповідними нормативно-правовими актами, необхідних для прийняття об’єктивного рішення з питання порушеного у зверненні.
З метою своєчасного розгляду звернень громадян запроваджена система електронного документообігу «Діло», яка дає можливість сканувати заяву громадянина та формувати електронну папку з листуванням заявника. В результаті чого здійснюється постійний контроль за виконанням документів в електронному режимі.
У 1-му півріччі 2009 року запроваджено у роботу новий Класифікатор з врахуванням роз’яснень Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.01.09 № 41-4/2, щодо проблемних питань у зверненнях громадян.
Стан роботи зі зверненнями громадян щомісячно аналізується. Проводиться перевірка організації цієї роботи у виконавчих органах ради, в установах, на підприємствах та в організаціях міста незалежно від форми власності, з висвітленням результатів в засобах масової інформації. Так, у 1-му півріччі 2009 року відділом по роботі зі зверненнями громадян міської ради було проведено перевірку стану роботи зі зверненнями громадян у 7-ми управліннях міської ради та 1-у комунальному підприємстві. За результатами перевірки були надані рекомендації щодо роботи зі зверненнями громадян.
Міською радою та виконавчим комітетом приділяється належна увага організації роботи зі зверненнями громадян у підпорядкованих виконавчих органах міської ради.
Керівниками виконавчих органів міської ради вживаються заходи щодо підвищення відповідальності посадових осіб по забезпеченню ними всебічного кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного і своєчасного розгляду звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених у них питань.
Керуючий справами міськвиконкому М.М.Гришко
Бизнес Журнал
Категория: Общество |
Просмотров: 1176 |
Рейтинг: 0.0/0
Статьи по теме
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]