Строительство в Житомирской области находится в глубоком кризисе
Будівельний комплекс України і Житомирської області перебуває в глибокій економічній кризі. У січні цього року в порівнянні з відповідним періодом минулого обсяг будівельно - монтажних робіт в державі знизився на 58%., в нашій області на 44%.
Місто Малин та 15 районів області не освоїли з початку року на будівництво жодної копійки. Обласна державна адміністрація розробила конкретні заходи щодо виведення з економічної кризи не лише будівельний комплекс, а й дорожне будівництво, значні кошти вкладатимуться також в енергозбереження.
У минулому році, до речі, як зазначив під час прес - конференції з Житомирськими журналістами перший заступник голови ОДА Володимир Загривий будівельники області мали найвищий показник зростання виконаних робіт. Лише у вересні надійшли субвенції із державного бюджету. Вони всі освоєні до жодної копійки, отож, будівельники практично 9 місяців працювали за свої кошти. Така ж картина щодо фінансування напевно матиме місце і цього року. Пожвавлення відчуватиметься лише з другого кварталу. А загалом по всіх показниках Житомирщина дотримується золотої середини.
Володимир Загривий, - перший заступник голови ОДА:
„Ось таким чином ми забезпечили по будівництву по Україні 17 місце, за нами йде ще 10 областей, наша область здала позицію щодо залучення інвестицій і будівельну галузь із 15 місця перемістилися на 4”.
Продовжиться цільове державне фінансування на завершення реконструкції міжнародної автомагістралі Київ - Чоп. Вперше в 10 разів збільшиться нарахування коштів до місцевих бюджетів на реконструкцію місцевих шляхів та буде введена в цьому році в бюджетних організаціях 43 котли з використанням альтернативного палива, а загалом на наступних 5 - 7 років ставиться завдання обмежети використання російського газу практично на сто відсотків.