Правоохоронці перевірять підприємства Житомира, які допустили зростання заборгованості
Правоохоронні і контролюючі органи перевірять підприємства, які допустили зростання заборгованості із виплати заробітної плати
9 грудня в Житомирській облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
"Однією з причин негативної тенденції зростання боргів із виплати заробітної плати є фінансова-економічна криза, яка триває у державі. Проте не варто відкидати суб’єктивний характер виникнення і зростання боргів на підприємствах області", - зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Черненко, відкриваючи засідання обласної комісії.
Порівняно з початком року борги із виплати заробітної плати зросли на 9,6 млн. грн. або на 66% і згідно з статистичними даними за станом на 1 листопада 2008 року становили 24,1млн.грн.
З початку року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати зросла у 17 територіальних одиницях області. Найбільше її зростання відбулося у м. Житомирі - на 5,2 млн.грн. або вдвічі. У Вол.-Волинському районі зазначені борги зросли на 1,2 млн.грн. або у 2,2 раза, Нов.-Волинському районі – на 141,5 тис.грн. або на 30,2%. У містах Малині і Бердичеві, в яких на початок року боргів із виплати заробітної плати не було, за станом на 1 листопада їх сума становила 640,9 тис.грн. і 470,9 тис.грн. відповідно.
Комісія рекомендувала керівникам Володарсько-Волинського та Новоград-Волинського районів, міст Бердичева та Малина:
спільно з керівниками підприємств-боржників у тижневий термін розробити план конкретних заходів щодо погашення боргів із виплати заробітної плати і страхових внесків до Пенсійного фонду та недопущення їх виникнення у подальшому;
при неможливості вирішення зазначених питань на місцевому рівні надати конкретні пропозиції, які потребують вирішення на обласному і державному рівнях;
із залученням правоохоронних і контролюючих органів організувати проведення перевірок на всіх підприємствах, які допустили зростання заборгованості із виплати заробітної плати, а також на нових підприємствах-боржниках;
спільно з державною податковою інспекцією і управлінням Пенсійного фонду району забезпечити контроль за відповідною сплатою податку з доходів фізичних осіб і внесків до Пенсійного фонду при виплаті заробітної плати усіма підприємствами, посилити роботу щодо легалізації заробітної плати.
Довідково: За оперативними даними на 1 грудня ц.р. борги із виплати заробітної плати в Житомирській області зросли ще на 1,6 млн. грн. за рахунок їх зростання на економічно активних підприємствах. Загальна сума заборгованості становить 25,8 млн.грн., у тому числі на економічно активних підприємствах – 17,4 млн.грн.
Прес-служба Житомирської облдержадміністрації
Бизнес Журнал
Категория: Государство |
Просмотров: 1501 |
Рейтинг: 0.0/0
Статьи по теме
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]