Антимонопольний комітет України розслідує діяльність основних гравців ринку пального та притягне винних у застосуванні необґрунтованих цін до жорсткої відповідальності.
Про хід справи, порушеної за ознаками змови, зокрема, нафтотрейдерів Київського регіону, повідомив виконувач обов'язків Голови Комітету Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО.
Так, фахівці Комітету зафіксували, що, крім неадекватної реакції операторів на істотне зменшення вартості нафти та експортного мита, в Києві мало місце одночасне й однакове підвищення цін на пальне. Зокрема, в першій декаді жовтня на більшості столичних АЗС було встановлено ціни на бензин марки А-95 та дизельне пальне відповідно на рівні 6,15 грн. та 6,65 грн. за літр.
При цьому, нафтотрейдери, після того, як Комітет розпочав розслідування, знизили ціни на пальне. Однак, встановили і до останнього часу тримали їх, як показала перевірка, на однаковому рівні. Цей факт також вказує на ознаки вчинення антиконкурентних узгоджених дій на ринку пального, адже оператори мають різні витрати й прибутки.
Таким чином, розслідування, яке наразі проводить Комітет, встановить, чи то роздрібні оператори вдалися до змови чи їх дії були продиктовані поведінкою оптових нафтотрейдерів.
«Ще на початку жовтня Антимонопольний комітет висунув вимогу до нафтотрейдерів знизити ціни на пальне відповідно зменшенню вартості нафти. Оскільки адекватної реакції з боку найкрупніших гравців ринку не відбулося, а деякі нафтотрейдери вирішили перевірити Комітет на міцність та погратися в гру «монополька», ми доведемо до логічного завершення справу, в результаті якої покарання винних буде невідворотним», - наголосив з цього приводу Олександр Мельниченко.
Як відомо, з початку ц.р. органи Комітету розглянули понад 30 справ про порушення нафтотрейдерами конкуренційного законодавства. Загалом до відповідальності притягнуто понад 300 операторів, які працюють як на регіональних, так і на загальнодержавному ринках пального. Серед таких ЗАТ «ЛИНІК» та АТ «Укртатнафта», котрих за монопольні зловживання з цінами на пальне було оштрафовано на 500 тис. грн. та 300 тис. грн. відповідно.
Бизнес Журнал
|