Житомирська область посідає перше місце по виробництву молока
Житомирська область посідає перше місце в державі по виробництву молока. Про це Бізнес Житомиру повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.
10 жовтня в Ружинському районі відбулася нарада-семінар з питань підготовки тваринництва до зимового утримання. Під час практичної частини учасники наради ознайомились зі станом підготовки тваринництва до зимівлі у господарствах Ружинського району: СВК "Ружинський" (смт Ружин), СФГ ім.Мічуріна (с.Зоряне), СФГ "Україна" (с.Бистрик).
Відкриваючи пленарне засідання, заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан зазначив, що по чисельності поголів'я худоби в усіх категоріях господарств Житомирська область посідає четверте місце в державі, по виробництву молока – перше.
На початок року в усіх категоріях господарств зафіксовано певне зростання чисельності поголів'я худоби, однак до рівня минулого року чисельність поголів'я зменшилась майже на 10%, чисельність корів відповідно на понад 6%. В окремих сільськогосподарських підприємствах чисельність поголів'я скоротилась більш як на 17%. Виробництво валової продукції за дев'ять місяців зменшилось на 2,1%, виробництво молока – на 24,8 тис. тонн (4,8%), а виробництво м'яса на 3,3 тис. тонн (6,5%).
Під час пленарного засідання виступили керівники управлінь агропромислового розвитку області та районів, обласного управління ветеринарної медицини, ВАТ "Житомироблплемоб'єднання", інституту сільського господарства "Полісся" УААН.
Як підсумок роботи наради-семінару Микола Дейсан окреслив завдання:
забезпечити завершення підготовки тваринницьких приміщень до роботи в зимових умовах та своєчасно перевести худобу на зимово-стійлове утримання в термін до 20 жовтня;
забезпечити потребу худоби в кормах, вжити невідкладні заходи по поповненню кормових запасів за рахунок завершення заготівлі силосу та соломи, додатковому виділенню зернофуражу, використанню в годівлі тварин відходів харчової та переробної промисловості (барда, жом, меляса);
провести організаційні заходи по нарощенню чисельності поголів’я корів за рахунок власного відтворення, закупівлі племінних корів та нетелів, теличок в населення для поповнення основного стада та молодняку для відгодівлі до високовагових кондицій;
вжити невідкладні заходи по формуванню раціональної структури стада, забезпечення розширеного відтворення маточного поголів’я, надходження та збереження приплоду;
сповна до кінця року використати кошти державного бюджету, що спрямовуються в галузь;
активізувати залучення коштів державного бюджету та інвестицій у відновлення раніше діючих та будівництво нових виробничих потужностей галузі та розвиток великотоварного спеціалізованого виробництва.