Досить часто працівникам Житомирської митниці ставлять питання: Де знаходиться магазин митного конфіскату? Що з затриманого митницею конфісковано? Коли будуть продавати конфіскат? і чимало інших подібних запитань.
Митниця попереджає, що магазини з рекламою «митний конфіскат» відношення до митниці не мають. Більше того, в «природі» таких магазинів в Україні не існує. Митна служба безпосередньо з конфіскатом не працює і в магазини його не здає. Митницею лише виявляються такі товари і збираються відповідні документи по них.
Житомирська митниця дійсно затримує контрабандні товари, а далі за відомою схемою, встановленою, відповідними документами Кабінету Міністрів України, все це проходить знайому процедуру від рішення суду про конфіскацію на користь держави до реалізації через державну виконавчу службу.
Так, у поточному році працівниками митниці за актами передано для реалізації такого майна на суму майже 2млн. 222тис. грн..якщо по групах то це - промислові, продуктові, будівельні товари, а також 31 транспортний засіб. Найбільше, і саму митницю, хвилює таке питання: як прискорити реалізацію цих товарів. Адже, від початку року до Державного бюджету перераховано лише 9 тис. грн. від їх реалізації. Як бачимо Державний бюджет втрачає значні кошти, а товар тим часом знецінюється і якість його погіршується.
Вважаємо, що саме тут, є питання над якими необхідно працювати. Напевно, необхідно застосовувати нові механізми. Кабінетом Міністрів України визначається саме такий необхідний порядок, згідно якого, якщо майно передане органам виконавчої служби продавалося на прилюдних торгах, аукціоні і протягом місяця після проведення додаткової переоцінки не було продане, воно знімається з прилюдних торгів, аукціону, а державний виконавець приймає рішення про реалізацію такого майна за його остаточною вартістю на товарних біржах або комісійних умовах через торговельні підприємства.
Працівники Житомирської митниці мають надію, що ці питання найближчим часом будуть вирішені.