По темпах зростання промислового виробництва Житомирщина зайняла 5 місце
По темпах зростання промислового виробництва за підсумками 8 місяців Житомирщина зайняла 5 місце серед регіонів України.
Про це "Бізнес Житомиру" повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації
24 вересня в обласній адміністрації вітали працівників машинобудівної галузі Житомирщини напередодні професійного свята.
Заступник голови облдержадміністрації Володимир Дебой повідомив, що за 8 місяців поточного року промисловість Житомирської області наростила обсяги виробництва продукції на 15,3 % проти минулорічного періоду. "По темпах зростання промислового виробництва Житомирщина зайняла 5 місце у загальнодержавному рейтингу серед регіонів України", - зазначив Володимир Дебой
В області забезпечено зростання виробництва у більшості галузей, а найвищі темпи зростання порівняно з минулорічним досягнуто у целюлозно-паперовій галузі і видавничій діяльності (+33%), хімічній і нафтохімічній промисловості /+31,8%/ та добувній промисловості (+20%).
Про підсумки роботи машинобудівних підприємств області у поточному році та перспективи їх розвитку доповів начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба. Зокрема, він зазначив, що темпи приросту промислового виробництва галузі машинобудування за січень-серпень поточного року до відповідного періоду минулого року склали 24,4 %. У минулому році цей показник становив 17,8 %.
Найвищі темпи зростання виробництва у поточному році відзначені в акціонерних товариствах "Прогрес" та "Завод транспортного машинобудування" м.Бердичева, "Коростенський машинобудівний завод" та "Коростенський завод шляхових машин" м.Коростеня, "Вібросепаратор", ТОВ "Екта-Пром" м.Житомира, ТОВ "Техна" м.Нов.-Волинського, "Агротепломаш" та ТОВ "Атем-Франк" Житомирського району та ряд інших.
"В структурі продукції машинобудування в Україні Житомирщині належить 5 % вироблених верстатів токарних, розточувальних, свердлувальних та 3,6 % котлів для опалення", - повідомив Василь Сухораба.
Перед початком наради керівники машинобудівних підприємств області ознайомились з роботою спільного українсько-німецького підприємства "Атем-Франк", яке входить до складу концерну "Житомирський котельний завод "АТЕМ". Основна продукція, що виробляється ТОВ "СП "Атем-Франк": опалювальні котли (парапетні, комбіновані (на газу та твердому паливі), напольні димохідні.
Довідково: Загальний фінансовий результат у промисловості Житомирщини за І півріччя поточного року склав 169,3 млн. грн. прибутку, що майже в 2,9 рази більше ніж за відповідний період минулого року.
Темпи зростання продуктивності праці у промисловості за січень - червень поточного року до відповідного минулорічного періоду становили 18,7%.
У І півріччі поточного року промисловістю області освоєно інвестицій в основний капітал на суму 652,1 млн. грн., що на 16,4% більше минулого року.
З початку року на промислових підприємствах області створено 1840 нових робочих місць, а заробітна плата зросла на 32,2 % і у липні становила 1728,52 грн.
Концерн „Житомирський котельний завод „АТЕМ” одним з перших вийшов на ринок з продукцією опалювальних котлів і сьогодні займає провідне місце в Україні по виробництву побутових котлів потужністю від 7 до 100 кВт, які працюють на природному газу та твердому паливі.
До складу концерну входять ВАТ ”Агротепломаш”, яке успішно функціонує понад 20 років, та спільне українсько-німецьке підприємство „АТЕМ-ФРАНК”, нові потужності якого організовано у 2002 році на базі ЗАТ „Електрощит”.
На зазначених підприємствах виробляється майже 60 видів опалювальної техніки, що експортується у Росію, Білорусію, Молдову.
На підприємствах концерну працює 500 осіб. Рівень середньомісячної заробітної плати працівників майже 3200 грн.
За вісім місяців поточного року концерном вироблено промислової продукції на суму 66 млн. грн., що на 15% більше ніж за відповідний період минулого року.
Обсяг реалізованої продукції становить 73 млн. грн., у т.ч. на експорт - 11 млн. грн.
За звітний період загальний прибуток становить понад 10,5 млн. грн., до бюджетів усіх рівнів сплачено 9,8 млн. грн.