17 липня в Житомирі відбулась нарада на тему «Забезпечення хлібопекарських та зернопереробних підприємств зерном урожаю 2008 року».
Нинішнього року на Житомирщині очікують отримати валовий збір зерна в межах 762 тисячі тонн. Це за прогнозом. Перші намолоти показують, що валовий збір зернових культур може зрости.
Хлібопекарські підприємства області за прогнозними даними у 2008 році очікують виробити 64,5 тис. тонн хлібобулочних виробів.
Потреба борошна (за нормами витрат) становить – 62 тис. тонн, або в переводі на зерно – 79,0 тис. тонн, в тому числі : пшениці – 55,3 тис. тонн, жита – 23,7 тис. тонн.
В Житомирській області функціонують три комбікормових заводи та сім цехів по виробництву комбікормів для власних потреб, які належать господарствам Андрушівського, Попільнянського, Бердичівського, Любарського, Малинського, Новоград-Волинського, районів. Зокрема, потужність комбікормового заводу в с. Піски Житомирського району (ТОВ «Агрозакупівля») – 3 тисячі тонн на місяць. "В цьому році підприємство виробило 27 тисяч тонн комбікорму. Я не випадково назвав ці цифри, щоб присутні зрозуміли, де є резерви по кормовиробництву", - наголосив Микола Дейсан.
Також заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан поінформував про роботу Бердичівської солодової компанії, яка щорічно переробляє до 60 тис. тонн пивоварного ячменю: "За попередньою інформацією солодова компанія прогнозує закупити в нашій області до 10 тисяч тонн ячменю. До речі, компанія вирощує у Бердичівському районі пивоварний ячмінь на площі 2000 гектарів. Тут очікується урожайність по 50 ц/га, а валовий збір – до 10 тис. тонн".
У нараді взяли участь керівники хлібозаводів, хлібопекарських підприємств, спиртових та пивоварних заводів, підприємств по виготовленню комбікормів, керівники обласних організацій та установ, контролюючих органів, а також керівники Бердичівської солодової компанії та Озерянського крупозаводу, окремих хлібоприймальних підприємств.
Довідково: Борошномельні підприємства області у 2007 році виробили 15,6 тис. тонн борошна із зерна, закупленого у товаровиробників області, що становить 25% до загальних обсягів потреби хлібозаводів. Щорічно хлібопекарські підприємства покривають загальну потребу в борошні за рахунок завезення його (75-80%) з інших регіонів України.
Бизнес Журнал
|