Видобувна галузь Житомирщини працює не ефективно - Володимир Дебой
Видобувна галузь Житомирщини, яка має великий потенціал щодо наповнення бюджету Житомирської області, працює в цьому напрямку не дуже ефективно. Про це свідчить аналіз стану галузі, зокрема підсумки обласної галузевої наради, що відбулася 20 березня в Малині.
Про це "Бізнес Житомиру" наголосив заступник голови Житомирської облдержадміністрації Володимир Дебой під час наради-семінару «Основні принципи функціонування видобувної галузі в системі координат технічного регулювання», яка відбулася 8 липня в ДП «Житомирстандартметрологія».
Більшість підприємств галузі або вказує у звітах свою збитковість, або має реєстрацію за межами області чи працює за спрощеною схемою оподаткування. Тільки у Володарсько-Волинському районі із 52 суб’єктів підприємницької діяльності, які мають ліцензії на геологічне вивчення, пробний і навіть промисловий видобуток природного каменю, 23 працюють за спрощеною системою оподаткування.
Часто такий стан пов’язаний з незнанням або свідомим нехтуванням суб’єктами підприємницької діяльності положень чинного законодавства і діючих нормативних документів, зокрема, у частині вимог до якісних (фізико-механічних) показників готової продукції та метрологічного забезпечення видобувних підприємств. Так, 11 перевірок за додержанням стандартів, норм і правил на підприємствах видобувної галузі регіону протягом минулого року, здійснених ДП «Житомирстандартметрологія», виявили порушення в усіх перевірених суб’єктів.
Як підкреслювалося на семінарі, ДП «Житомирстандартметрологія» готове сьогодні надати весь комплекс послуг, пов’язаних з перевіркою і реєстрацією технічних умов і змін до них. Це дасть можливість підприємствам видобувної галузі працювати за міжнародними стандартами, що особливо актуально в умовах членства України в СОТ.
Довідково: На Житомирщині відкрито понад 550 родовищ корисних копалин, розробляються 60% розвіданих запасів гранітів, 74% – габро і 83% – лабрадоритів.
Щорічно ДП «Житомирстандартметрологія» реєструє близько 100 технічних умов на нові види продукції та понад 150 змін до них, повіряє понад 200 тисяч одиниць засобів вимірювальної техніки.
Підприємство має структурні підрозділи в містах Бердичеві і Коростені, що дозволяє повністю забезпечити метрологічними роботами всі підприємства й організації області.
Центр має один з найбільших в області фондів актуалізованих нормативних документів і виготовляє на замовлення офіційні, захищені спеціальним голографічним знаком, копії стандартів та надає комплекс інформаційно-методичних послуг щодо дії тих чи інших нормативів.
Випробувальний відділ ДП ”Житомирстандартметрологія” акредитований Національним агентством з акредитації України на відповідність міжнародному стандарту ІSО/ІЕС 17025 і рівень його послуг відповідає міжнародним вимогам.