5 липня в Житомирський області планують почати жнива
Цьогоріч жнива планується почати з 5 липня - про це "Бізнес Житомиру" заявив на прес – конференції Житомирської голова облдержадміністрації Юрій Забела.
В цілому по області посіяно 386 тисяч гектарів зернових культур. Посівна площа цього року збільшилася на 14 тисяч гектарів.
Також вдвічі збільшено площу посіву зернової кукурудзи – до 74 тисяч гектарів. Це – високоврожайна зернова культура, яка дозволить поліпшити і кормову базу.
Збільшено посіви під соєю, соняшником та картоплею.
«Сьогодні, за пару тижнів до початку жнив можна говорити про прогнозований показник майбутнього врожаю зернових. У разі урожайності 20 центнерів з гектару - буде намолочено 762 тисячі тон зерна. Минулого року вдалося намолотити 744 тисячі тон.» - проінформував керівник області.
Ранні зернові культури планується зібрати у межах двох тижнів.
«Звичайно, щороку у ході підготовки до зернозбиральної кампанії ми зустрічаємо один і той самий наріжний камінь – зношеність та застарілість парку зернозбиральної техніки.
Статистика налічує 2 тисячі 38 комбайнів. Але 75% цієї цифри становлять комбайни, яким вже більше 15 років. Остання партія нових комбайнів вітчизняного виробництва «зайшла» в область у 1994 році.
Такі комбайни за день можуть обмолотити максимум 5 гектарів. Старі ДОНИ витрачають більше дизпалива та ще й на виході мають 30% втрат. Ці комбайни можуть працювати тільки за формулою: чим більша врожайність, тим більше втрат.
Тоді як нові ДЖОН – ДІРИ витрачають менше дизпалива і фактично не мають втрат. Але останніх в регіоні налічується 127 одиниць. Зернозбиральні комбайни іноземного виробництва відсутні у Любарському, Черняхівському, Баранівському, Володарсько – Волинському, Ємільчинському, Народицькому районах. Однак, вони є у приватних агрофірмах і, як правило, їх щорічно долучають до роботи.» - відзначив на прес – конференції голова адміністрації.
За розрахунками, для проведення жнив області необхідно 7,5 тисяч тон дизельного пального та більше 2 тисяч тон бензину. На сьогодні потреба покривається лише на 30%.
«Ми зверталися до Уряду, щоб для організованого проведення жнив паливно – мастильні матеріали виділялися за зниженою ціною через надання кредитів під заставу нового врожаю.» - сказав Юрій Забела.
Також очільник адміністрації акцентував увагу на тому, що хліб рахується в коморі, а не на полі. Цілком вірогідно, що врожай на Житомирщині може бути більшим, аніж на часі підрахували експерти.
Бизнес Журнал
Категория: Государство |
Просмотров: 1549 |
Рейтинг: 0.0/0
Статьи по теме
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]