Житомирщина посіла 8 місце серед регіонів України в сфері економіки
За підсумками 2007 року, в сфері реального сектору економіки Житомирщина посіла 8 місце серед регіонів України, покращивши свої показники в порівнянні з І півріччям у рейтинговій шкалі оцінювання соціально-економічних показників розвитку регіонів України на 6 пунктів.
Це – результат значно вищої, ніж у середньому по державі, частки інноваційно-активних підприємств та якості оплати за спожиті енергоносії.
За рівнем виконання розрахункових показників доходів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України, у 2007 році область – на 3 місці в державі, а за темпами їх зростання – на 8-му. Скорочено податковий борг за податковими зобов’язаннями.
У сфері споживчого ринку Житомирщина – на 9 позиції (за рахунок зростання темпів обороту роздрібної торгівлі, більш вищого рівня оплати населенням житлово-комунальних послуг та нижчого від середньодержавного індексу споживчих цін).
Третє місце за цей період область посіла за темпами зростання обсягу інвестицій в основний капітал, у тому числі у житлове будівництво – 8-ме, експорту товарів – на 12-те, за коефіцієнтом покриття експорту-імпортом – 11-те. Це дозволило покращити загальну рейтингову оцінку в сфері інвестиційної і зовнішньоекономічної діяльності та переміститися за друге півріччя 2007 року в переліку регіонів України з 24 на 20 місце.
Водночас, за темпами скорочення заборгованості з виплати зарплати в 2007 році Житомирщина на 4 місці, в тому числі на економічно активних підприємствах – на 1-му. У сфері соціального сектору – на 9 позиції.
Зменшено обсяги промислового виробництва в 2007 році в Любарському, Чуднівському, Попільнянському, Лугинському, Бердичівському, Андрушівському та Баранівському районах. У 15 районах відсутні інноваційно-активні підприємства. Протягом 2007 року не надходили прямі іноземні інвестиції в економіку Лугинського, Любарського, Народицького, Ружинського та Червоноармійського районів, а у місті Коростені їх надходження скоротилося до попереднього року на 9,8 %. Значно скоротилися інвестиції у житлове будівництво у Лугинському, Ємільчинському, Брусилівському, Попільнянському, в Олевському, Романівському районах, містах Бердичеві та Коростені. Зменшилися обсяги введення в експлуатацію житла у 8 районах та місті Коростені.
На розвиток реального сектору економіки негативно вплинула складна ситуація у сільському господарстві.
У сфері бюджету та фінансових результатів діяльності підприємств з початку 2007 року допущено зростання податкового боргу за податковими зобов’язаннями платників до зведеного бюджету у Радомишльському, Житомирському, Володарсько-Волинському, Коростенському, Червоноармійському районах та місті Коростені.
З метою активізації роботи з підвищення рейтингу області в загальнодержавній оцінці соціально-економічного розвитку регіонів та забезпечення розв’язання першочергових завдань і проблем населення голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела видав розпорядження „Про соціально-економічний розвиток області в контексті загальнодержавної рейтингової оцінки регіонів за 2007 рік”, у якому, зокрема, дано доручення райдержадміністраціям і міськвиконкомам детально проаналізувати рейтингову оцінку районів і міст у загальнообласному рейтингу та терміново вжити організаційних заходів із покращення ряду показників соціально-економічного розвитку.
Головним управлінням облдержадміністрації: промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку, будівництва та архітектури, праці і соціального захисту населення, житлово-комунального господарства та енергозбереження, фінансовому, державній податковій адміністрації в області, головному управлінню Пенсійного фонду України в області, управлінню МВС України в області, державній інспекції з контролю за цінами в області, райдержадміністраціям і міськвиконкомам у рамках їх компетенції Юрій Забела доручив забезпечити постійний контроль за виконанням показників рейтингової оцінки та щоквартально до 20 числа наступного місяця інформувати головне управління економіки про проведену роботу.
Бизнес Журнал
Категория: Экономика |
Просмотров: 1062 |
Рейтинг: 0.0/0
Статьи по теме
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]