В Житомирський обл. посіяно 63% зерна передбаченої площі
Станом на 14 квітня цього року в сільськогосподарських підприємствах Житомирської області посіяно ранні ярі зернові культури на площі 64 тис.га, що становить 63 відсотки до передбаченого завдання.
Про це "Бізнес Житомиру" повідомляє головне управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації.
Проведено посів цукрових буряків на площі 4,3 тис. га, кукурудзи на зерно 2 тис.га. На 620 га проведено підрізку кореневищ хмелю, що становить 77 відсотків до плодоносних площ, на 58 тис.га проведено весняну оранку для посіву сільськогосподарських культур.
Поряд з цим, на 101 тис.га або на 75 відсотках площ проведено підживлення озимих зернових культур.
11 квітня 2008 року в Інституті післядипломної освіти та інформаційно–консультаційного забезпечення Державного агроекологічного університету головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації проведена нарада – семінар з питань оновлення машинно-тракторного парку в сільськогосподарському виробництві, реєстрації сільськогосподарської техніки в інспекціях Держтехнагляду, проведення комплексу весняно-польових робіт.
На нараду були запрошені спеціалісти управлінь агропромислового розвитку з питань технічного забезпечення, керівники сільгосппідприємств області, представники обласних установ та організацій, підприємств-постачальників сільськогосподарської техніки.
Розглянуто наступні питання :
- Умови організації та проведення конкурсу щодо надання з Державного бюджету України часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.
- Умови пільгового короткострокового та середньострокового банківського кредитування для закупівлі техніки.
- Умови проведення щорічного технічного огляду сільгосптехніки в підприємствах області. Його особливості у 2008 році. Реєстрація сільськогосподарської техніки в інспекціях Держтехнагляду райдержадміністрацій.
- Поставка дизельного палива сільгосптоваровиробникам області із стабілізаційного фонду.
- Стан проведення комплексу весняно-польових робіт. Дотримання агротехнічних строків посівних робіт – запорука високих врожаїв. Державні програми підтримки сільськогосподарського виробництва в галузі рослинництва.
Відмічено, що області виділено на 30 % компенсацію вартості техніки вітчизняного виробництва 3,39 млн. грн. В даний час з державного бюджету надійшло 68,0 тис. грн. Документи від сільгосппідприємств будуть прийматися після друку об’яви на проведення конкурсу в засобах масової інформації, тобто після 17 квітня цього року.
Всім учасникам семінару видано установчі документи: перелік техніки за яку буде надаватись компенсація, перелік документів, які необхідно представити на конкурсну комісію, порядок проведення розрахунків для отримання компенсації за придбані трактори, зерно та кормо збиральні комбайни.
Бизнес Журнал
Категория: Государство |
Просмотров: 1502 |
Рейтинг: 0.0/0
Статьи по теме
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]