4 квітня 2008 року в «Українському домі» у Києві Житомирська область представила свою инвестиційну привабливість.
Динаміка іноземного інвестування в Україну має тенденцію до зростання, і є всі підстави вважати, що й надалі вона залишиться стабільною і зростаючою. Про це заявив сьогодні міністр економіки Богдан Данилишин під час форуму "Житомирщина інвестиційна" у Києві. Участь у зустрічі взяли керівники уряду, народні депутати України, представники торгово-економічних місій, міжнародних організацій, фінансових установ, страхових компаній, вітчизняна та міжнародна бізнес-еліта, провідні інвестиційні компанії, які вже працюють або мають намір працювати в Україні.
За словами керівника економічного відомства, загальний обсяг прямих інвестицій в Україну за останні 7 років зріс з 94 дол. до 630 дол. на одну людину. Збільшення інвестиційних потоків, як зазначалося, відбувається за рахунок економічного потенціалу, що криється в тих регіонах країни, які до певного часу не користувалися особливою увагою широких бізнесових кіл. Нині спостерігається виправлення ситуації, вважає Б.Данилишин, і приклад тому - Житомирщина.
З економічним та інвестиційним потенціалом Житомирщини представників дипломатичного корпусу та інвесторів познайомив губернатор Житомирської області Юрій Забела, який зокрема сказав, що у 2007 році в загальний капітал Житомирскої області поступило инвестиций майже 2,5 млрд., что на мильярд більше ніж в попередньому році..
В 2007 році до Житомирської облдержадміністрації с инвестиційними пропозиціями, загальна сума яких склала 1,2 млрд. доларів США, звернулося більше иноземних компаній. 7 з них вже розпочали роботу в області, а загальна сума проектів, яку вони мають наміри реалізувати складає більше 700 млн. доларів.
Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку області станом на січень 2008 року склав $173,6 млн, що в розрахунку на одну особу складає $132,3. Приріст іноземного капіталу торік становив $50,7 млн, або 41,3%. За цей період інвестиції надійшли з 43 країн світу. Найбільші обсяги внесено нерезидентами з Кіпру, Швейцарії, Сполученого Королівства, Російської Федерації, Італії, Німеччини, Нідерландів та США, на які припадає 80,1% загального обсягу прямих іноземних інвестицій, або $139 млн. Зокрема у промисловості зосереджено 81,9% загального інвестиційного капіталу нерезидентів, або $142,1 млн. На форумі акцентувалася увага на тому, що інвестиційно привабливим для іноземних партнерів на Житомирщині є виробництво неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, підприємства добувної промисловості, оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, діяльність суб'єктів, що займаються операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям, а також підприємства хімічної промисловості та металургії, виробництва готових металевих виробів.
Загалом у міжнародному інвестиційному співробітництві бере участь понад 300 підприємств області.
Під час роботи форуму в "Українському домі" експонувалася виставка народних промислів - вишиванки, вироби з лози та дерева, картини народних умільців з соломки, дерева, шкіри. Також учасники зустрічі ознайомилися з виробництвом домотканих тканин. Голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела під час роботи форуму-презентації "Житомирщина інвестиційна" підписав меморандум про співпрацю з австрійською фундацією Business Award, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу. За словами керівника області, фундації подано 65 пропозицій стосовно інвестування у різні галузі економіки області.
У свою чергу голова Business Award Пауль-Олівер Каукаль зазначив, що Житомирщина є дуже привабливою з точки зору інвестицій для австрійського бізнесу. За його словами, найближчим часом австрійські бізнесмени розглянуть всі подані пропозиції і зроблять відповідні вісновки щодо їх інвестування.
Бизнес Журнал
|