Особливості торгово-економічної співпраці Житомирщини з Республікою Білорусь
За обсягами зовнішньоторговельних операцій підприємств Житомирщини Білорусь посідає ІІ місце серед країн СНД.
Про це "Бізнес Житомиру" сьогодні повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.
У 2007 році експортні поставки в Білорусь з Житомирської області зросли на 80% проти 2006 року й склали 20 млн. доларів США, а імпортні надходження збільшилися вдвічі.
В планах на 2008 рік – у рамках виконання угод між Житомирською облдержадміністрацією та Брестським і Гомельським виконкомами – розширення співпраці між підприємствами Житомирщини та Республіки Білорусь, участь у виставково-ярмаркових заходах, обмін виробничим, інноваційно-технологічним, а також культурним досвідом.
Представник посольства Республіки Білорусь в Україні висловив упевненість щодо розширення партнерської співпраці між Республікою Білорусь та Житомирщиною. Як перспективні та продуктивні напрямки подальших взаємозв’язків Житомирської області з Республікою Білорусь на регіональному рівні було визначено співпрацю в таких галузях, як харчова, лісова, деревообробна, хімічна промисловість, машинобудування.
Представник посольства також презентував ряд інвестиційних проектів, які невдовзі реалізовуватимуться в Білорусі, зокрема, - спорудження цементного заводу, виготовлення меблів, оброблення деревини, виготовлення текстильних матеріалів тощо.
ДОВІДКА: Сьогодні зовнішньоторговельні операції з Республікою Білорусь здійснюють: ЗАТ „Головинський кар’єр „Граніт”, ВАТ „Малинська паперова фабрика”, ВАТ „Хіммаш”, ВАТ ГЗК , ВАТ „Приладобудівник”, ВАТ „Прогрес”, ВАТ „Беверс”, ЗАТ „Ліктрави”, ВАТ „Електровимірювач”, ВАТ „Кар’єр Соколівський”, ВАТ „Новоград-Волинськсільмаш”, ВАТ „Біоветфарм” та інші.
У Мінську відкрито представництво ТОВ Торговий дім „Кригер”, ЗАТ „Житомирремхарчомаш” , „Рокінтехінвест”. Новоград-Волинський завод ТОВ «ВО Техна» уклав угоду з Мінським моторним заводом на гарантійне і післягарантійне сервісне обслуговування двигунів ВО «ММЗ».
Ділові партнерські стосунки існують між Овруцьким щебнезаводом та Гомельським міським шляховим будівельно-ремонтним трестом; між ВАТ ГЗК «Кварцит» Овруцького району та Гомельським заводом «Центролит».
Між Житомирською, Гомельською та Брестською екологічними службами укладено угоди про співробітництво в сфері екології та охорони довкілля, в рамках яких здійснюється обмін оперативною інформацією про зміни в екологічній ситуації, особливо, за умов виникнення небезпечних явищ в прикордонних районах.